Opprinnelig var Høvringen en setergrend med kyr, sauer, geiter og hester. Dyrelivet er fremdeles rikt, og i tillegg er Høvringen et moderne turiststed der bygdetradisjonen kombineres med dagens krav til standard.

Peer Gynt Hytta i Rondane.
Naturen på Høvringen og i Rondane er storslagen. Et omfattende nett med merkede stier fører deg inn i den mektige fjellheimen. Du kan velge korte turer i gammel furuskog, fotturer i lett fjellterreng, eller mer krevende turer til en av de mange toppene på over 2000 meter som finnes i Rondane.

FISKE
Flere små og store fjellvann, elver og bekker gir gode muligheter for den som vil prøve fiskelykken. Spesielt Lågen i Gudbrandsdalen er kjent som en god fiskeelv. Du kan få både ørret, harr og røye på kroken. Det er utarbeidet egen jakt- og fiskeguide for området. Fiskekort kan kjøpes på Høvringen eller på Turistkontoret.

BÅTUTLEIE
For den som ønsker seg en båttur er det muligheter for å leie båt på det idylliske Høvringsvatnet.

FJELLRIDNING
RONDEHEIM - HØVRINGEN
Vi nyter fjellet fra hesteryggen med alt fra enkel ridning for barn til halvdagsturer.
For mer informasjon klikk her